spot_img

ذات صلة

جمع

Toyota predstavila Land Cruiser Matt Black Edition

Toyota Land Cruiser je automobil, ktorý sa v mnohých...

Najpraktickejšie auto pod slnkom. A vyrába sa v Česku

Maličké, ale vo vnútri prekvapivo priestranné. Skvele sa s...

Toyota RAV4 dostáva na budúci rok nové vylepšenia

Model RAV4, ktorý je aktuálne na trhu, je už...

Nový IONIQ 6. Kontroverzný vzhľad, ktorý vzbudí emócie

IONIQ 5, predstavený pred rokom, priniesol medzi vozidlami kategórie...

Najpraktickejšie auto pod slnkom. A vyrába sa v Česku

Maličké, ale vo vnútri prekvapivo priestranné. Skvele sa s ním parkuje aj manévruje v ostrých zákrutách. Je štýlové, dostupné v mnohých originálnych odtieňoch, a keď budete chcieť, môže mať aj otváraciu plátennú strechu. A navyše sa vyrába v Českej republike.

Toyota Aygo X
Nová Toyota Aygo X vznikla na mieru požiadavkám zákazníkov európskych miest, ktorí v drvivej väčšine počas svojich ciest nevyužívajú zadné sedadlá. Na ich úkor sa teda v najmenšom modeli japonskej automobilky mohol zväčšiť priestor vpredu, ale aj objem kufra. Zároveň si auto, verné štýlu predchádzajúcich generácií, zachovalo malé kompaktné rozmery, hoci je vyššie a obdarené schopnosťami crossoveru.

Neprehliadnuteľný dizajnový model je vybavený úsporným a dostatočne výkonným benzínovým motorom s manuálnou alebo automatickou prevodovkou. Než ale automaticky siahnete po automate, schválne si vyskúšajte aj manuál. Prevodovka je navyše navrhnutá tak, aby bolo príjemné s ňou cestovať aj v mestskej premávke a vy ste nemuseli radiť tak často.

Aygo X má zo všetkých modelov od Toyoty aj najlepší polomer otáčania 4,7 m, ktorý znamená, že zaparkujete rýchlo a ľahko aj do najužších miest, a ani tá najostrejšia zákruta pre vás nebude problém. Poteší aj spotreba 4,7 l/100 km.

Vietor vo vlasoch a obľúbená hudba v ušiach
A navyše je s ním zábava. Vyberte si z radu neprehliadnuteľných odtieňov ten najkrajší. Auto navyše môžete mať aj s otvárateľnou plátenou strechou, ktorá je najväčšou z celého segmentu mini vozidiel. Pokiaľ vám nestačí vietor vo vlasoch, ale potrpíte si na cestách aj na super muziku, môžete si nechať svoje nové vozidlo vybaviť prémiovým audiosystémom od JBL, ktorého súčasťou je päť reproduktorov a subwoofer, pričom JBL ozvučuje najväčšie športové a koncertné svetové akcie.

Nemusíte si pritom hneď kupovať tú najvyššiu výbavu – všetky verzie modelu Aygo X majú už v základnej výbave klimatizáciu, adaptívny tempomat aj dotykovú obrazovku.

A ak ste fanúšičkami lokálnych produktov, poteší vás, že všetky modely Aygo X pre celú Európu sa vyrábajú v Českej republike, konkrétne v kolínskej automobilke, ktorá od začiatku minulého roka patrí výhradne Toyote.

spot_imgspot_img