spot_img

ذات صلة

جمع

Toyota predstavila Land Cruiser Matt Black Edition

Toyota Land Cruiser je automobil, ktorý sa v mnohých...

Najpraktickejšie auto pod slnkom. A vyrába sa v Česku

Maličké, ale vo vnútri prekvapivo priestranné. Skvele sa s...

Toyota RAV4 dostáva na budúci rok nové vylepšenia

Model RAV4, ktorý je aktuálne na trhu, je už...

Nový IONIQ 6. Kontroverzný vzhľad, ktorý vzbudí emócie

IONIQ 5, predstavený pred rokom, priniesol medzi vozidlami kategórie...

Lexus sa v Goodwoode pochválil novým športovým konceptom

Na Festivale rýchlosti v Goodwoode vo Veľkej Británii predstavil Lexus koncepčný model Lexus Electrified Sport Concept. Ten sa vôbec prvýkrát objavil mimo Japonska, kde ho v decembri 2021 odhalil Akio Toyoda, prezident spoločnosti Toyota Motor Corporation.

Lexus Electrified Sport Concept je víziou budúceho čisto elektrického vysoko výkonného modelu. Jeho štylistické stvárnenie, za ktorým pôvodne stálo kalifornské dizajnové štúdio CALTY značky Lexus, prináša nízku svetlú výšku, zatiaľ čo výkonové možnosti elektrického pohonu a polovodičové batériové technológie by mali priniesť akceleráciu na 100 km/h v čase len mierne cez dve sekundy a dojazd cez 700 km.

Dizajn a jazdné schopnosti odkazujú na vzhľad aj charakter superšportu Lexus LFA V10, ktorý pri svojej premiére na Festivale rýchlosti pred 10 rokmi tiež vzbudil senzáciu.

Počas štvordňového festivalu dokázal koncept zaujať davy obdivovateľov. Pomocou štúdiovej techniky tiež vznikli nové snímky zobrazujúce možnú podobu vozidla na preslávenom festivalovom závode do vrchu pred historickým Goodwood House.

Prezentácia značky Lexus na festivale ďalej zahŕňala úplne nové luxusné SUV s čisto elektrickým pohonom a označením RZ 450e, ktoré sa ešte v tomto roku začne predávať na európskych trhoch, čisto elektrický kompaktný crossover UX 300e, a ďalej plug-in hybridný model NX 450h+.

spot_imgspot_img