spot_img

ذات صلة

جمع

Toyota predstavila Land Cruiser Matt Black Edition

Toyota Land Cruiser je automobil, ktorý sa v mnohých...

Najpraktickejšie auto pod slnkom. A vyrába sa v Česku

Maličké, ale vo vnútri prekvapivo priestranné. Skvele sa s...

Toyota RAV4 dostáva na budúci rok nové vylepšenia

Model RAV4, ktorý je aktuálne na trhu, je už...

Nový IONIQ 6. Kontroverzný vzhľad, ktorý vzbudí emócie

IONIQ 5, predstavený pred rokom, priniesol medzi vozidlami kategórie...

Toyota predstavila Land Cruiser Matt Black Edition

Toyota Land Cruiser je automobil, ktorý sa v mnohých generáciách vyrába už vyše 70 rokov. Tak dlho sa udržal na trhu vďaka svojej odolnosti a schopnosti vysporiadať sa s najnáročnejším terénom. Najnovšie prevedenie Toyoty Land Cruiser Matt Black Edition prichádza s matne čiernou povrchovou úpravou prvkov exteriéru s cieľom podporiť imidž robustnosti a účelnosti modelu Land Cruiser.

Nový variant Matt Black Edition je k dispozícii pre najvyššiu výbavu Toyoty Land Cruiser v päťdverovom prevedení. Používa súčasný pohon všetkých kolies a preplňovaný naftový štvorvalec 2,8 litra s maximálnym výkonom 204 koní, krútiacim momentom 500 Nm a šesťstupňovou automatickou prevodovkou.

Nová povrchová úprava zahŕňa lemovanie masky chladiča a jej vertikálne rebrá, horné dekory svetlometov a rámčeky okolo hmlových svetiel. Matne čierne sú ďalej bočné nášľapné prahy, strešné lyžiny, kryty vonkajších spätných zrkadiel a 18″ zliatinové kolesá spoločne s dekorom výklopného zadku nad registračnou značkou.

Úpravou prešiel aj interiér. Ponuka čalúnenia sedadiel bola rozšírená o dve nové varianty koženého čalúnenia s čiernymi operadlami a čiernymi sedákmi v kombinácii s bočnicami v kontrastnej šedej, resp. hnedej farbe. V prípade hnedej sa jedná o odtieň konského sedla.

Dostupnosť jednotlivých prvkov závisí od výbavovej línie. Štruktúra výbavových línií a ich obsah sa môže líšiť podľa konkrétneho trhu. V Česku bude Matt Black Edition ponúkaná v rámci výbavy Executive.

Začatie predaja novej Toyoty Land Cruiser Matt Black Edition na európskych trhoch je naplánované na posledný štvrťrok 2022.

spot_imgspot_img