spot_img

ذات صلة

جمع

Toyota predstavila Land Cruiser Matt Black Edition

Toyota Land Cruiser je automobil, ktorý sa v mnohých...

Najpraktickejšie auto pod slnkom. A vyrába sa v Česku

Maličké, ale vo vnútri prekvapivo priestranné. Skvele sa s...

Toyota RAV4 dostáva na budúci rok nové vylepšenia

Model RAV4, ktorý je aktuálne na trhu, je už...

Nový IONIQ 6. Kontroverzný vzhľad, ktorý vzbudí emócie

IONIQ 5, predstavený pred rokom, priniesol medzi vozidlami kategórie...

Peugeot svoje SUV nevyrába iba vo Francúzsku

Peugeot svoje modely SUV vyrába nielen v materskom závode vo francúzskom Mulhouse, ale aj v Číne a Latinskej Amerike. Ďalším miestom sa stal aj závod v malajskom Gurune, kde sa vyrábajú modely SUV 2008, 3008 a 5008. Miestna výroba pre zákazníkov v krajinách ASEAN (Združenie národov juhovýchodnej Ázie) zjednodušuje logistiku dodávok v tomto geografickom regióne.

Vo výrobnom závode v Gurune vyrába skupina Stellantis modely SUV 2008, 3008 a 5008, ktorých dizajn je zhodný s európskymi verziami. Výrobné závodu v Gurune v malajskom štáte Kedahse získala skupina 28. októbra 2021, kedy sa stala 100% vlastníkom spoločnosti NAZA Automotive Manufacturing Sdn. BHD.

V Indii a ázijsko-pacifickom regióne je skupina Stellantis zastúpená prostredníctvom hlavných distribútorov v 18 krajinách alebo trhoch. V rámci ASEAN ide o 9 krajín: Indonézia, Thajsko, Malajzia, Vietnam, Filipíny, Kambodža, Mjanmarsko, Singapur a Brunej. Ďalšími trhmi sú Taiwan, Hongkong, Srí Lanka, Východný Timor, Nepál, Bangladéš, Mongolsko, Nová Kaledónia a Francúzska Polynézia.

Ako zaujímavosť poskytla značka video, ktor ukazuje, aké prísne je testovanie vozidiel v extrémnych klimatických podmienkach tejto oblasti, aby bola zaistená maximálna spoľahlivosť vozidiel.

Video Peugeot Made In ASEAN podrobne popisuje v necelých piatich minútach montáž a kontroly kvality vykonávané v továrni Stellantis v Gurune v Malajzii a tiež testy odolnosti vozidiel SUV. Modely 2008, 3008 a 5008 absolvovali v tunajších podmienkach testovacej jazdy v dĺžke 500 000 kilometrov, pričom sa jazdilo vo dne aj v noci, s nákladom aj bez neho, v hustej mestskej premávke aj na diaľniciach, v horách, v extrémnych horúčavách aj vo vlhkosti typické pre trópy.

spot_imgspot_img