spot_img

ذات صلة

جمع

Toyota predstavila Land Cruiser Matt Black Edition

Toyota Land Cruiser je automobil, ktorý sa v mnohých...

Najpraktickejšie auto pod slnkom. A vyrába sa v Česku

Maličké, ale vo vnútri prekvapivo priestranné. Skvele sa s...

Toyota RAV4 dostáva na budúci rok nové vylepšenia

Model RAV4, ktorý je aktuálne na trhu, je už...

Nový IONIQ 6. Kontroverzný vzhľad, ktorý vzbudí emócie

IONIQ 5, predstavený pred rokom, priniesol medzi vozidlami kategórie...

Krejčíková so Siniakovou vyhrali druhýkrát Wimbledon a majú piaty deblový titul

Český tenisový pár Barbora Krejčíková – Katarína Siniaková vo finále Wimbledonu porazil Belgičanku Elise Mertensovú s Číňankou Čang Šuaj 6:2, 6:4 a druhýkrát v kariére si z All England Clubu odváža titul.

Šampiónky z roku 2018 získali celkovo už piaty grandslamový titul a druhý v tomto roku po januárovom Australian Open. Dvadsaťšesťročným Češkám už chýba len titul z US Open, v rokoch 2018 a 2021 ovládli antukové Roland Garros.

Najlepší deblový pár minulého roka stratil tento rok vo Wimbledone len jeden set. Proti Mertensovej a Čang Šuaj neudržal iba jedinkrát servis a vďaka štyrom brejkom dotiahol finále za 68 minút do víťazného konca.

„Mám v sebe veľa emócií. Celý deň som sa tešila, až sa dostaneme na centrálny kurt a uvidím zase zaplnenú kráľovskú lóžu a legendy nášho športu. Mám tu aj rodičov, ktorí sa na nás prišli pozrieť. Musela som ich uprosiť, pretože sa báli, že mi prinesú smolu. Som ale rada, že tu sú a smolu nepriviezli,“ povedala v rozhovore na kurte Krejčíková. „Bola pre nás česť a privilégium tu hrať. Mieša sa v nás množstvo emócií,“ doplnila Siniaková.

spot_imgspot_img